יום שני, 24 באפריל 2017

כך נבחרת חברה להדפסת ספרים

הדפסת ספרים זריזה ואיכותית, לכל צורך ולכל מטרה

אם חשקה נפשכם להוציא לאור ספר כלשהו – החל מספר שכתבתם אתם, דרך ספר זיכרונות או קטלוג מפואר בכריכה קשה עבור החברה שלכם, כדאי להתחיל לחפש חברה מקצועית אשר מתמחה בהדפסת ספרים. ודאי תשמחו לגלות כי ישנן חברות אשר מציעות במסגרת שירותיהן גם ליווי צמוד בתהליך העיצוב הגרפי והדיגיטלי של המוצר, וגם הדפסה איכותית, מקצועית וזריזה של הספר עצמו. הדפסת ספרים הפכה לטרנד של ממש בשנים האחרונות, בין היתר בזכות אתרי "מימון המונים" אשר מאפשרים גם ליוצרים חובבים לגייס סכום כסף מספק כדי להוציא לאור את יצירתם באופן עצמאי, ללא צורך להסתמך על הוצאת ספרים מבוססת. כחלק מכך, גדל גם היצע החברות אשר מציעות שירותי הדפסת ספרים – מה שהופך את משימת בחירת החברה המתאימה לסבוכה ומורכבת הרבה יותר.


הדפסת ספרים


כיצד לבחור את החברה המתאימה להדפסת הספר שלכם?

·         ליווי בתהליך העיצוב, מההתחלה ועד הסוף – הדפסת ספרים אינה מתחילה ונגמרת בירידת המוצר לדפוס. הרבה לפני שמסתיים תהליך ההדפסה יש צורך לדאוג לעיצוב הספר המיועד, החל מן הכריכה (הקדמית והאחורית), דרך העימוד הפנימי, וכלה בבחירת החומרים האיכותיים עליהם אתם מעוניינים להדפיס (סוג הכריכה, עובי הדפים). מומלץ לבחור בחברה אשר תוכל ללוות אתכם לאורך כל התהליך, ולא בכזו שמציעה רק שירותי הדפסה.

·         בקיאות בטכנולוגיות הדפוס המתקדמות ביותר – איכותה של הדפסת ספרים נמדדת בסופו של דבר בטיב המוצר המוגמר שהלקוח מחזיק בידיו. לצורך כך, עדיף להיעזר בשירותיה של חברה אשר בקיאה בטכנולוגיות הדפוס המתקדמות ביותר בשוק. כך תוכלו להבטיח הדפסה איכותית אשר תחזיק מעמד לאורך זמן, ותשווה מראה רציני ומוקפד לספר שלכם.

·         שילוב הלקוח כשותף פעיל בתהליך – בסופו של דבר, הדפסת הספר הנה עבודה שאתם מזמינים מהחברה שאת שירותיה שכרתם. ממש בדומה לכל בעל מקצוע אחר אליו אתם משלמים בתמורה לקבלת שירות, גם כאן חשוב לבחור בבעל מקצוע שישאיר אתכם שותפים פעילים בתהליך כולו. עדיף לעבוד מול מעצב גרפי עמו יש לכם הבנה משותפת, וכן עם חברה שתתייעץ אתכם בטרם שליחת המוצר לדפוס.

·         אל תהססו לבקש המלצות – דרך טובה להיווכח עד כמה מקצועית ומוצלחת החברה עמה אתה מתכננים לעבוד היא כמובן לבקש המלצות מלקוחותיה הקודמים. בעולם חזותי כמו של הדפסת ספרים ניתן גם לבקש להתרשם מתוצרים קודמים שהודפסו, וכך לגלות מעט יותר מהו טיב ההדפסה ומהן נטיות הלב של המעצבים הגרפיים אשר עובדים באותה חברה. כל חברה שמכבדת את עצמה תשמח להציג לכם תוצרים בולטים מתוך "תיק העבודות" של עבודותיה הקודמות.

ראשית כל - הצעדים הראשונים בדרך להדפסת הספר שלכם

את הצעדים הראשונים בדרך להדפסת הספר שלכם כדאי לעשות לאט ובזהירות, ולהקדיש זמן ומחשבה לכל אחד מן השלבים. תשומת לב קפדנית לפרטים בשלבים הראשוניים תוכל לחסוך לכם זמן רב (ועוגמת נפש) בשלבים מאוחרים יותר של התהליך. ראשית כל, כדאי לחשוב עם עצמכם מהו החזון אותו אתם מייעד אל הספר שלכם. האם מדובר ברומן רומנטי שמבקש להיות רב מכר, או בספר קטן אשר מיועד לקהל לקוחות מסוים ומצומצם? החזון שלכם הוא שיכתיב הן את עיצוב הספר והן את בחירת החומרים, הכריכה ושיטת ההדפסה. שנית, כדאי להתחיל לחפש חברה אשר מציעה שירותי עיצוב והדפסה מתקדמים, בהתאם לטיפים אשר פורטו קודם לכן. כמובן שגם הצעת המחיר משחקת כאן תפקיד, ולכן כדאי לברר בטרם עת מהו התקציב אותו אתם מעוניינים להקדיש לצורך העניין – ולא להסס להתמקח.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה